Kule do kąpieli

Kule do kąpieli – czym są i jak używać

Kule do kąpieli w ostatnich latach stały się niezwykle popularnym środkiem kosmetycznym. Swoją sławę zawdzięczają z pewnością pięknym zapachom oraz walorom estetycznym, ponieważ niektóre z nich mają właściwości barwiące wodę. Kule do kąpieli możesz zarówno kupić w sklepie stacjonarnym czy internetowym, ale również zrobić je w domu. Jak wykonać kule do kąpieli DIY? Jak ich używać? Czytaj dalej – w poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Kule do kąpieli co to

Kule do kąpieli to mieszanka różnych składników kosmetycznych, które przy kontakcie z wodą zaczynają musować. To właśnie właściwości musujące są jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy, która sprawia, że kule są tak popularne.

Dzięki dużemu popytowi na tego typu produkty na rynku można spotkać różne kolory i kształty kul. Rozpoczynając od najbardziej klasycznych, czyli okrągłych po kule w kształcie lizaków, czy kwiatków. Kula do kąpieli to już raczej nazwa zwyczajowa produktu niż opis jego kształtu.

Kule do kąpieli gdzie kupić

Możesz je nabyć zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Coraz więcej miejsc udostępnia tego typu produkty, ponieważ zwiększył się popyt. Koniecznie sprawdź skład takiej kuli przed zakupem. Upewnij się, że nie jesteś uczulona na żaden ze składników, które zawiera. Wybierz ulubiony zapach i kształt, i ciesz się niezwykle przyjemną kąpielą, niemal jak w hotelowym spa. Wyobraź sobie siebie w wannie, z rozpuszczoną kulą, ulubioną książką i zapaloną świeczką o pięknym zapachu. Czy tak może wyglądać relaks? Z pewnością tak! Koniecznie sprawdź, czy odnajdujesz się  tej scenerii.

Kule do kąpieli DIY

Wykonanie kul do kąpieli w warunkach domowych jest banalnie proste. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznych składników dostępnych wyłącznie w sklepach chemicznych. Może je dostać również w zwykłym sklepie osiedlowym. Potrzebne Ci będą:

  • soda oczyszczona
  • kwasek cytrynowy
  • olej (najlepiej ze słodkich migdałów, ale może być również każdy inny olej, który lubi Twoja skóra)
  • olejki eteryczne

Do wykonania kul będziesz potrzebować odpowiednio 1 szklankę sody, pół szklanki kwasku i ćwierć szklanki oleju. Łatwo zapamiętać ten przepis, ponieważ każdy kolejny składnik zmniejszasz o połowę objętości. Co do ilości olejków eterycznych to decyzja zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że niektóre olejki mają bardzo intensywny zapach, nawet jeśli użyjesz tylko kilku kropli. Dlatego na początek spróbuj dodać maksymalnie 5 kropli olejku. Jeśli będzie to zbyt mała ilość dla Ciebie, kolejnym razem może ją zwiększyć.

Kule do kąpieli jak używać

Kule do kąpieli są niezwykle łatwe w użyciu. Wystarczy, że napełnisz wannę wodą i wrzucisz do niej kulę. Kiedy efekt zabarwienia wody i uwolnienia się aromatów będzie dla Ciebie zadowalający, możesz wyjąć kulę, aby nie rozpuściła się w całości. Dzięki czemu będziesz mogła użyć jej jeszcze raz. Oczywiście, jeżeli kupiłaś niewielką kulę na raz, rozpuść ją w całości. W tym przypadku rozpuszczenie tylko niewielkiej części kuli może skutkować niewystarczającym efektem, co może zrazić Cię do eksperymentowania z nowymi zapachami. A dlaczego miałabyś rezygnować z takiej formy relaksu?

Kule do kąpieli dla dzieci

Kule do kąpieli są również świetnym pomysłem na urozmaicenie kąpieli dzieciom. Jako rodzić doskonale wiesz, że dzieci często nie przepadają za kąpielami, więc warto wprowadzić element zabawy, który zachęci je do spędzenia chwili w wannie. Zdecydowanie taki efekt można osiągnąć dzięki kulom. Ich właściwości musujące zapewne zainteresują Twoje dziecko. Bezpieczny, prosty skład również nie zaszkodzi skórze Twojej pociechy.